Płaski brzuch w tydzień!

Nie zawsze mamy wiele czasu na trening. Zdarza się, że musimy poprawić wygląd naszego brzucha jak najszybciej, gdyż np. mamy nieplanowany wcześniej wyjazd nad morze, gdzie będziemy musieli pokazać swój brzuch. W tak nagłych przypadkach z pomocą przychodzą nam ćwiczenia opracowane wg dr. Tony Catersiano. Ze statystyk wynika że 96% testujących ten trening już po pierwszym tygodniu zanotowało zmniejszenie obwodu brzucha o około 6 cm oraz zmniejszenie wagi ciała nawet o dwa kilogramy. Poniżej przedstawiamy dwa ćwiczeń, dzięki którym możesz osiągnąć tak wspaniałe efekty.

Superbrzuszki

superbrzuszki

Większość z nas wie jak wykonywać popularne brzuszki brzuszki, jednak mało kto próbuje robić superbrzuszki. Aby wykonać owe ćwiczenie kładziemy na plecach i podnosimy zgięte nogi tak, aby nasze łydki były ułożone w pozycji równoległej do podłoża.. Następnie kładziemy na klatkę piersiową skrzyżowane ręce. Unosząc górną część pleców i głowę robimy wdech. Natomiast wydech robimy wracając do pozycji wyjściowej, pamiętając aby głowa nie dotykała podłogi. Ćwiczenie to powtarzamy 50 razy.

Odwrócone brzuszki

Jest to kolejne ćwiczenie, które pozwoli nam osiągnąć płaski brzuch. W tym ćwiczeniu również kładziemy się na plecach, jednak tym razem przenosimy na początku proste ręce za głowę i chwytamy się rękami o coś, może to być drążek, krzesło, czy cokolwiek co utrzyma nasz ciężar. Następnie unosimy nogi tak, aby tworzyły kąt prosty z podłożem, potem lekko uginamy kolana. Teraz napinamy mięśnie brzucha, dociskamy plecy do podłoża i robiąc wdech lekko unosimy biodra o kilka centymetrów ponad podłogę. Robiąc wydech opuszczamy biodra na podłoże. Ćwiczenie powtarzamy 50 razy. Poprawne wykonanie odwróconych brzuszków możemy zobaczyć tutaj:

Cały trening powinniśmy wykonać robiąc dwie serie.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB