Szkolenia z przeszczepu tłuszczu – dla kogo są i czy warto z nich skorzystać?

Medycyna jest dziedziną nauki, która rozwija się bardzo prężnie. Każdego dnia można znaleźć informacje w mediach o tym, że odkryto nowe sposoby leczenia znanych chorób, czy też zanotowano przełom w drodze do zrozumienia tych schorzeń, które do tej pory skrywały sporo tajemnic. Lekarze, którzy kończą studia medyczne, a w późniejszym okresie wybierają specjalizację i kontynuują zgłębianie wiedzy w danej dziedzinie po ukończeniu nauki posiadają aktualną wiedzę medyczną, jednak ciągły rozwój wiedzy sprawia, że szkolenia w trakcie wykonywania zawodu są konieczne.

Szkolenie z przeszczepu tłuszczu – dla kogo?

Lipotransfer i lipoplastyka są rodzajami zabiegów medycyny estetycznej, na które coraz częściej decydują się pacjentki w gabinetach chirurgii plastycznej. Ma na to wpływ między innymi długotrwały efekt oraz charakter zabiegu medycznego, który minimalizuje ryzyko odrzuceniu przeszczepianej tkanki tłuszczowej oraz redukuje ryzyko wystąpienia alergii. Część ciała poddana zabiegowi uzyskuje efekt wypełnienia, zostaje doskonale odżywiona, a tkanka ulega rewitalizacji. 

Szkolenie z przeszczepu tłuszczu jest stworzone z myślą o lekarzach. Co ważne, nie ma większego znaczenia czy dany specjalista jest zaznajomiony z tego rodzaju zabiegami, bowiem przeważnie szkolenia są organizowane zarówno dla początkujących lekarzy medycyny estetycznej, jak i doświadczonych specjalistów, którzy chcą wprowadzić w swoich klinikach/gabinetach nowoczesne zabiegi, pomagające zredukować efekty starzenia.

W jego trakcie kursanci nabywają wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. W trakcie szkolenia z przeszczepu tłuszczu uczestnicy poprawiają nie tylko swoje umiejętności manualne, lecz również interpersonalne, bowiem bardzo istotne jest odpowiednie prowadzenie rozmowy z pacjentkami, począwszy od pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim. Zaproponowanie najbardziej właściwego i skutecznego dla niej zabiegu, a niekiedy niestety odradzenie jego wykonania jest kluczowe w kontekście dalszej dobrej współpracy między lekarzem a pacjentem. Umiejętność słuchania, odpowiedniego tłumaczenia, czy cierpliwość są równie ważne co zdolności techniczne. Wymogiem udziału w szkoleniu jest posiadanie przez lekarzy ważnego prawa wykonywania zawodu.

Z czego składa się szkolenie?

Szkolenie z przeszczepu tkanki tłuszczowej podzielone jest na kilka bloków tematycznych:

  • przygotowanie do zabiegu (aseptyka),
  • znieczulenie pacjentki (przygotowanie roztworu Kleina),
  • liposukcja (pobranie tkanki tłuszczowej),
  • proces wolumetrii (micro fat) i przygotowanie pobranego materiału do regeneracji (nano fat),
  • techniki wypełniające ubytki tkanki w okolicach szyi, twarzy za pomocą kaniuli,
  • techniki w zastosowaniu komórek macierzystych w procesie regeneracji,
  • zastosowanie komórek macierzystych w medycynie,
  • radzenie sobie w razie powikłań.

Na szkoleniu z przeszczepu tłuszczu kursanci mogą przeważnie wykonywać zabiegi na modelkach zaproponowanych przez organizatora, chociaż istnieje możliwość zaproszenia własnej. Podczas kursów można zaopatrzyć się w specjalistyczny zestaw do przeszczepu tłuszczu.

Znajdź nas na FB