Lifestyle

Osocze bogatopłytkowe, zdecyduj się i ty!

Zabiegi z osocza bogatopłytkowego są coraz bardziej popularne i to nie tylko w świecie gwiazd. Coraz więcej kobiet i nie tylko decyduje się na ten zabieg, ponieważ jest dosyć mało inwazyjny. W Szczecinie znajduje się wiele bardzo wykwalifikowanych salonów, z najlepszymi specjalistami w swoim fachu, do których na pewno żadna z nas nie bałaby się wejść.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – CO TO TAKIEGO?

Inaczej nazywane są „wampirzym liftingiem”, ponieważ po całym zabiegu kobieta rzeczywiście wygląda jak po ataku wampira. Jest to zabieg regeneracyjny. Osocze bogatopłytkowe jest to preparat krwiopochodny zawierający zwiększoną ilość płytek krwi, otrzymywany z krwi obwodowej pobranej od człowieka.

Trzeba podkreślić, że zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego nie jest operacją chirurgiczną. Lekarz podczas jego trwania, ostrzykuje twarz pacjentki w miejscach zmarszczek, powodując ich uwypuklenie, a co za tym idzie zniwelowanie ich.

PRZEBIEG ZABIEGU

Sam przebieg zabiegu trwa ok. 1 godziny. Przed podejściem do zabiegu, lekarz pobiera od pacjentki ok. 8 ml krwi, następnie w specjalnej wirówce, zawierającej jałowy żel, odwirowuje krew, aby oddzielić erytrocyty (krwinki czerwone) od osocza krwi, zawierającego płytki krwi. Po odwirowaniu do osocza dodawany jest specjalny płyn,zazwyczaj chlorek wapnia, aktywujący płytki krwi do wydzielania cytokin (białka wpływające na wzrost, proliferację i pobudzenie komórek biorących udział w odpowiedzi odpornościowej). Zabieg przeważnie jest przeprowadzany na zasadzie mezoterapii – działający miejscowo zabieg, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Za pomocą iniekcji lekarz wprowadza do skóry preparat z osocza bogatopłytkowego. Koszt takiego zabiegu waha się od 900 zł do nawet 2500 zł.

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie, bolesność w miejscu nakłuć, małe krwiaki.

DLA KOGO ZABIEG?

Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów, których skóra potrzebuje regeneracji oraz stymulacji do odbudowy. Jest to także zabieg dla alergików, którzy uczuleni są na substancje chemiczne najczęściej wykorzystywanych do tego typu zabiegów. Osoby mające obawy przed bardziej inwazyjnymi zabiegami np. wstrzyknięcie botoksu, po którym wyraz twarzy może być dość nienaturalny, także będą odpowiednimi kandydatami do tego zabiegu.

MIEJSCA WYKONYWANIA ZABIEGU

Osocze bogatopłytkowe przeważnie wprowadza się w miejsca, które potrzebują regeneracji i odbudowy, a są to najczęściej: twarz, szyja, dekolt, dłonie. Zaleca się wykonanie 3 zabiegów, średnio co 3-4 tygodnie.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

  • ciąża
  • okres karmienia piersią
  • choroby krwi
  • choroba nowotworowa
  • osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe
  • choroby autoimmunologiczne: choroba Hashimoto, choroba Addisona, niedokrwistość, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, sarkoidoza, stwardnienie rozsiane
  • infekcje skóry
  • uczulenie na chrom lub nikiel
  • aktywna opryszczka
  • kobiety w trakcie menstruacji, także mają odradzane wykonanie zabiegu

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB