Zalety stosowania cateringu dietetycznego

Często mówi się, że w dzisiejszych czasach osoby młode są bardzo zabiegane, często jedzą byle co, nie zwracając uwagi na składniki czy kalorie.

Jeżeli faktycznie nie mamy czasu by odżywiać się zdrowo, warto sięgnąć po catering dietetyczny, gdyż rozwiązanie to ma wiele zalet. 

Zaoszczędzony czas

Przygotowanie zbilansowanych, zróżnicowanych posiłków każdego dnia, to ogromna inwestycja czasowa.. Jeżeli uwzględnimy do tego czas poświęcony na zakupy oraz sprzątanie, to dość wyraźnie zauważymy, że przygotowywanie posiłków zajmuje sporo godzin. A można je przecież spożytkować na trening, wypoczynek, rozrywkę czy rozwój. Co ciekawe, udowodniono, że zaoszczędzony w ten sposób czas, pozytywnie wpływa nie tylko na naszą wydolność, ale również efektywność, a nawet percepcję. 

Policzone kalorie i makro

Dieta pudełkowa, zawsze przychodzi do nas z dokładnym spisem użytych składników. Co za tym idzie, możemy łatwo sprawdzić ile kalorii spożywamy, oraz jakie makroskładniki będą znajdować się w danym posiłku. Gdybyśmy chcieli sami dokonać takich obliczeń, musielibyśmy nie tylko warzyć każdy użyty składnik, ale też sprawdzać wszystko w tabelach. Nie jest to trudne, ale każdy kto próbował prowadzić dokładną ewidencję makroskładników potwierdzi, że jest to proces który bardzo szybko się nudzi. Dodatkowo, zawsze mamy pewność, że nie przekroczymy chociażby zakładanej ilości kalorii. Osoby które stosują dietę dla sportowców, na pewno docenią to, że dieta będzie zawierać wszystkie potrzebne do skutecznej regeneracji składniki.

5 posiłków

Dieta pudełkowa aktualnie najczęściej składa się z 5 posiłków. To obecnie najpopularniejsza, uważana za najkorzystniejszą, forma diety. Dlaczego? Przede wszystkim, nigdy nie odczuwamy głodu (ze względu na dość częste spożywanie posiłków) a po drugie, unikamy przejedzenia oraz sytuacji, gdzie odczuwamy senność i zmęczenie. Wiele osób doceni to, że catering dietetyczny zazwyczaj zawiera w sobie jakiś rodzaj deseru, dzięki czemu, nie odczuwamy aż tak przejścia na dietę. Osoby na diecie z bardzo niską zawartością kalorii, często mogą spotkać się z wyborem między 4 a 5 posiłkami dziennie, dzięki czemu mogą dopasować formę posiłków do swojej aktualnej formy redukcji.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB