Zalety kolorowych skarpet

Odpowiednio dobrane skarpety to podstawa! Eleganccy mężczyźni poszukujący zmian na pewno docenią możliwości stworzenia różnorodnych stylizacji. Czy to na spotkanie biznesowe, czy później w klubie –  kolorowe skarpety zyskały popularność. Różnorodność kolorów na stopie jest dla Ciebie bardzo ciekawym rozwiązaniem jeśli zastanawiasz się nad dodaniem ciekawych akcentów do swojej stylizacji. Istnieją silne założenia, że ​​kolory mogą mieć pewien wpływ na nasz nastrój. Wynika to z faktu, że kolory mają różne długości fal, których energie należy przenieść na nasze ciało i duszę!

Różnokolorowe skarpetki faktycznie są coraz ciekawsze i wręcz można powiedzieć rozpychają się na rynku. Jest kilka kolorów cieszących się największym zainteresowaniem. Kolorowe skarpety w kolorze czerwieni przykładowo mogą mieć aktywny i dynamiczny wpływ na osobowość. Zielono-niebieskie ożywiają i harmonizują, a niebieskie uspokajają i aktywują różne bodźce. Jak więc widać każdy kolor ma inne znaczenie.

Czy kolor skarpet ma znaczenie? 

Ale nie tylko wybór koloru skarpety powinien mieć wpływ na nasze umysły, dotyczy to również pewnych wzorów. Skarpetki w kropki mają za zadanie rozluźniać atmosferę, skarpetki w paski ograniczają żywiołowość, a skarpety w kratę zachęcają do przyziemności.

Akcesoria pasujące do skarpet należy dobierać zgodnie z własnymi potrzebami. Przykładowo krawat, szpilka do krawata lub mankiety w tym samym kolorze lub jednym z odcieni wzoru skarpety dobrze komponują się z kolorowymi modelami. Warto przy tym pamiętać, że użycie kolorowych skarpet męskich nie każdemu odpowiada i często wiele osób będzie i tak posiadało w swoich szufladach skarpety szare czy czarne. Używanie szarych lub czarnych skarpet do stylowych butów męskich typu Oxford nie jest w żadnym wypadku obowiązkowe. 

Skarpetki w różnych kolorach idealne do garnituru

Pewni siebie mężczyźni coraz częściej noszą kolorowe skarpetki, a nawet podwijają dla nich nogawki spodni. Swobodne podwijanie skarpet powinno być jednak zarezerwowane dla chinosów, które pasują bez zagnieceń. W przypadku spodni garniturowych kolorowa skarpeta może być przynajmniej widoczna podczas siedzenia ze skrzyżowanymi nogami. Ich kolor, taki jak mocna czerwień, pomarańcz czy turkus, powinien znaleźć odzwierciedlenie w dobieranych do garnituru akcesoriach. Mogą to być krawaty lub szpilki do krawata, spinki do mankietów lub chusta z podobnym wzorem w tym samym kolorze co skarpetka. Jeśli skarpeta jest wzorzysta, zaleca się biały lub delikatnie skoordynowany top. Biało-czerwone skarpetki we wzory pasują np. do różowej koszuli. Wybrany szary lub ciemnobrązowy garnitur powinien być jednak modny i powinien być dobrany dokładnie do typu. Ponadto mężczyźni, którzy noszą tak nietypowe kombinacje, mogą być uważani jako pewni siebie i wiedzący czego chcą. Panowie, którzy bardziej lubią sportową garderobę niż marynarkę, powinni zamiast garniturowych spodni i kolorowych skarpet łączyć marynarkę z dżinsami, otwartą koszulą i eleganckimi butami.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB