Pyszne słodycze z USA

Słodycze to przyjemność, na którą od czasu do czasu pozwala sobie praktycznie każdy. Pyszny batonik lub ciastko do popołudniowej kawy pomaga skutecznie poprawić nastrój. Na polskim rynku oprócz słodyczy produkowanych w kraju znaleźć można także słodycze z USA, które słyną ze swojego niepowtarzalnego smaku. Są to niespotykane warianty dobrze znanych słodkości lub zupełnie nowe produkty, których nie można spotkać nigdzie indziej. Słodycze z USA to przyjemność, którą zdecydowanie warto spróbować.

Dlaczego słodycze z USA są takie niepowtarzalne?

Słodkości zza oceanu od zawsze kojarzyły się z czymś luksusowym, głównie ze względu na to, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie były praktycznie dostępne na polskim rynku. Słodyczami z USA wypełniane były paczki wysyłane do najbliższych do Polski przez osoby, które przed laty wyemigrowały do Stanów w poszukiwaniu pracy. Być może to właśnie te wspomnienia i skojarzenia sprawiają, że tak chętnie sięgają po nie Polacy. Słodycze te z pewnością posiadają o wiele bogatszy skład, niż inne produkty. Zawarte są w nich przede wszystkim większe ilości cukrów, barwników i aromatów, które sprawiają, że ich smak jest tak niepowtarzalny. Mimo tego, że większość słodyczy z USA jest bardzo kaloryczna, jest to małe szaleństwo, na które z pewnością warto sobie pozwolić od czasu do czasu, choćbypo to, aby na własnej skórze przekonać się, dlaczego są one tak popularne i lubiane.

Najpopularniejsze słodycze z USA

Wiele słodyczy z USA bazuje przede wszystkim na maśle orzechowym, które jest bardzo popularne i lubione w Stanach. Taki wyjątkowy sposób łączenia smaku słonego ze słodkim sprawia, że łakocie mają niepowtarzalny smak, którego się nie zapomina. Jedną z najpopularniejszych firm specjalizujących się w wytwarzaniu tego rodzaju smakołyków jest Reese’s. W jej ofercie znaleźć można przede wszystkim batoniki, draże, duże i małe babeczki oraz mieszanki słodyczy. Inną bardzo popularną w USA słodką przekąską są pianki, czyli tzw. marshmallow. Występują one w różnych kształtach i smakach. Za oceanem bardzo często są one opiekane nad ogniem lub podawane jako dodatek do gorącej czekolady. W Polsce również mają swoich miłośników. Słodycze z USA to także dobrze znane i lubiane produkty, takie jak batoniki czy ciasteczka, które w Ameryce występują w zupełnie innych smakach. Niektóre z wariantów na pierwszy rzut mogą zaskakiwać. To z pewnością właśnie takie ciekawe warianty smakowe, których nie można spotkać nigdzie indziej sprawiają, że słodyczami z USA zachwycają się mieszkańcy innych państw.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB