Plastyka brzucha odpowiedzią na problemy z akceptacją swojego ciała po porodzie

Dbałość o szczupłą sylwetkę jest niezwykle ważnym elementem wizerunkowym dla większości. Możliwość założenia wymarzonego bikini na plaży, relaksu w spa, brak skrępowania podczas wizyty na basenie czy w strefie saun to cel niejednej kobiety. Współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw oczekiwaniom płci pięknej. W bogatej ofercie znajdziemy pełen zakres zabiegów od kosmetycznych przez chirurgiczne pozwalające na poprawę wyglądu i poniesienie samooceny. Wzrost poziomu akceptacji własnego ciała to gwarant poprawy samopoczucia i komfortu życia. 

Warto zdecydować się na konsultację z wysokiej klasy specjalistami w swoim fachu. Przed ostatecznym wyborem lekarza i kliniki poza wykonaniem właściwego researchu należy zapoznać się z dostępnymi opiniami. Wprowadzenie do wyszukiwarki zwykłej frazy: plastyka brzucha wrocław pozwali na wyszukanie stron rekomendowanych gabinetów estetycznych wraz z ocenami klientów. Przydatne okażą się opinie znajomych oraz zapoznanie się z biogramem lekarzy wykonujących wybrane zabiegi estetyczne. 

Zmiany sylwetki spowodowane ciążą 

Żmudne ćwiczenia fizyczne połączone z niskokaloryczną dietą mogą nie zapewnić powrotu do płaskiego brzucha po przebytej ciąży. Kobiecy organizm przez 9 miesięcy przygotowuje się do narodzin dziecka. Wraz z każdym dniem wygląd przyszłej mamy ulega zmianie. Niestety po okresie połogu, mimo zdrowego trybu życia może pozostać przykra pamiątka –  nadmiar zwiotczałej skóry. Z tym problem borykają się zarówno panie rodzące naturalnie, jak i kobiety po cesarskim cięciu. Plastyka brzucha Wrocław jest ich nadzieją na powrót do sylwetki przed ciążą i ponowną akceptację własnego ciała. Zabieg poprawia nie tylko estetykę sylwetki, ale i umożliwia skorygowanie wad podbrzusza wynikających z rozstępu mięśni prostych. 

Wymagania medyczne do zabiegu 

Przed zabiegiem niezbędnym będzie konsultacja z wybranym specjalistą. Optymalnym terminem wizyty konsultacyjnej jest okres między szóstym a ósmym miesiącem po porodzie. Plastyka brzucha wykonywana jest w znieczuleniu ogólnych. O kwalifikacji do operacji decydują nie tylko stan skóry i mięśni brzucha pacjentki, ale i odpowiednie wyniki badań ogólnych. Aby uniknąć odmowy i rozczarowania warto wykonać ogólne badanie moczu i morfologie przed udaniem się na wizytę lekarską. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są zaburzenia krzepnięcia krwi, nieleczone choroby układu krwionośnego, nieuregulowane ciśnienie tętnicze, nieleczona nadczynność tarczycy. Jedynie ogólny dobry stan zdrowia pozwoli na zakwalifikowanie zainteresowanej do operacji. Inwazyjna poprawa stanu mięśni brzucha wiąże się z koniecznością noszenia po zabiegu pasa przepuchlinowego. Zjawiskowego efektu należy spodziewać się po dziesięciu miesiącach od zabiegu. W okresie rekonwalescencji trzeba unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Warto inwestować w siebie i dążyć do realizacji założonych celów. Plastyka brzucha Wrocław to szansa dla wielu kobiet na odzyskanie pewności siebie i ponowną akceptację własnego ciała. 

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB