Czy można oszukać dietę?

Wielu osobom brakuje siły, aby utrzymać się przy swojej diecie. Zwłaszcza jeżeli dopiero ją zaczynają. Prędzej czy później taka osoba rzuci się na lodówkę i zerwie z dietą raz na zawsze.

Jest jednak kilka sposobów by temu zapobiec. Ostatnimi laty na swojej popularności zyskuje tak zwany „Cheat day”, ale czy rzeczywiście to dobre rozwiązanie?

W internecie szerzy się teoria, która głosi że raz w tygodniu możemy pozwolić sobie na dzień wolny od diety co nie wpływa znacząco na nasz organizm.

Dlaczego tak jest?

CheatDay, Cheatmeal czy to prawda?Przejście na zdrową dietę nie jest łatwe zwłaszcza dla tych, którzy całe życie wcinali tylko hamburgery i popijali CocaColą. Dla tego narodził się pomysł na cheat day, lub cheat meal.
Brzmi podobnie, ale znacznie się od siebie różni. Nasz organizm działa tak, że przystosowuje się do spożycia kalorii względem tygodnia, a nie jednego dnia dla tego uważa się, że oszukanie naszej diety przez jeden dzień nie jest nic złym. Nie jestem za całodniowym porzuceniem diety, ale jeden posiłek w tygodniu nie będzie wielkim grzechem jeżeli nie przekroczy on znacząco naszego dziennego spożycia kalorycznego. Pozwoli nam to łatwiej utrzymać się przy diecie i przyzwyczajać się do niej. Pamiętajmy jednak, żeby nie traktować takiego posiłku jako nagrodę, tylko przystosowanie się by czerpać przyjemność ze zdrowej żywności.

Jeżeli ciężko przestawić Ci się na zdrową dietę spokojnie możesz raz w tygodniu pozwolić sobie na coś co tygryski lubią najbardziej. Miłego oszukiwania 🙂
Każdemu należy się coś od życia prawda?

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB