Niezbędnik sypialni – szafki nocne

Nocne szafki w sypialni to mebel konieczny – do szufladek wkłada się książki, drobiazgi niezbędne w sypialni, okulary czy np. zapasowe koszule nocne i piżamy. Nic nie musi leżeć na wierzchu, a szafka doskonale porządkuje mieszkanie. Szafki są eleganckie, wykonane z różnego rodzaju drewna: bukowego, sosnowego, dębowego, czasami modrzewiowego. Wysokiej klasy szafki noclegowe to wyjątkowe mebelki – niewielkie, ale ładnie wykonane, dostępne w sklepach z meblami. Można także zamówić szafki na autorskie zamówienie klientów. Stolarz jest gotów zrealizować różnorodne zamówienia, według życzenia klienta oraz jego potrzeb. Czasami wykonuje łóżko i dopasowuje do niego stylem szafki. Jakość takiego rozwiązania jest bardzo dobrze oceniana przez klientów. 

Różne modele szafek

Szafki mogą być wysokie i wąskie, czyli w formie prostokątnej. Dostępne są także szafki w formie sześcianu. Mogą być nowoczesne lub klasyczne. Doskonała jakość takich szafek to podstawa zadowolenia oraz dbałość o to, by sypialnia prezentowała się pięknie. Przy małym łóżku stawiana jest jedna szafka. Przy łożu małżeńskim stawiane są dwie szafki, każda z boku łoża. Takie symetryczne ustawienie jest tradycją. Do wyboru klientów są szafki otwarte lub z drzwiczkami uchylnymi, mogą być też wyposażone wyłącznie w dwie-trzy szuflady. Do nowoczesnej sypialni nabywa się szafki ze skrzynek czy pelletów, surowe w formie, nowoczesne, unikatowe. Na szafce nocnej ustawiana jest mała lampka nocna, kładzie się na niej książkę i okulary. Przydatna szafka także zdobi niejedno wnętrze. Kolorystyka może być zróżnicowana – najczęściej klienci kupują szafki białe, kremowe, beżowe, jasnobrązowe, błękitne. Ciemnobrązowe lub niebieskie szafki cieszą się mniejszym powodzeniem. Szafki z szufladami sprawdzają się o wiele lepiej. Przydatna jest także mała półeczka na książki i czasopisma – powinna być integralną częścią takiego stolika. Gładkie drewno, niewielkie, kompaktowe rozmiary są bardzo doceniane przez klientów. Przeważnie mieszkania są małe, mieszka się w nich niełatwo, dobrze zatem jest mieć porządnej jakości rozwiązania, czyli małe szafki nocne. Nieraz klienci mocują takie szafki do ściany, aby zajmowały jeszcze mniej miejsca. Częściej jednak są to szafki stojące na podłodze. Niektóre mają kółka, dzięki czemu można przesuwać je bez rysowania podłogi. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie. W małych sypialniach nieraz klienci stawiają mały stolik, a lampkę mocują do ściany – dzięki temu mają więcej miejsca, ale brakuje im funkcjonalnych szuflad stolika nocnego. 

Chcesz kupić szafkę nocną? Zajrzyj na stronę: https://www.scandishop.pl/szafki-nocne

Gładkie czy zdobione? Matowe czy błyszczące?

Podsumowując, szafki nocne są potrzebne, ładnie się prezentują, mogą być gładkie lub delikatnie rzeźbione. Gładkie są klasyczne i ponadczasowe, dlatego klienci zdecydowanie częściej wybierają takie modele. Półokrągłe szafki nocne wpasowują się w róg pokoju i oceniają miejsce. Szafki mogą być matowe lub połyskujące, lakierowane błyszczącym preparatem. Najczęściej są dobierane stylem do łóżka oraz całości sypialni. 

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB