Najlepsze światło do makijażu

Wyobraźmy sobie taki scenariusz: wychodzimy z domu na cały dzień, czujemy się pięknie i całkowicie pewne siebie. W którymś momencie nadchodzi chwila straszliwej realizacji… Po spojrzeniu w lustro orientujemy się, że mamy na policzku oczywistą smugę podkładu albo jakąś inną niedoskonałość, którą całkowicie pominęliśmy w trakcie robienia sobie makijażu.

Niewłaściwe oświetlenie

Problemem wcale nie muszą tutaj być nasze umiejętności makijażu – z dużą dozą prawdopodobieństwa, winne może być oświetlenie w łazience. O tym, jak ważne jest światło w pracy kosmetyczki, bez wahania zapewni każda osoba parająca się tym zawodem. To dlatego właśnie w salonach kosmetycznych instaluje się profesjonalne źródła światła, jakim jest na przykład lampa Glamcor. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z doświadczeń profesjonalistów i poprawić oświetlenie w miejscu, w którym wykonujemy swój makijaż.

Krzyżowe światło jest kluczem

Określane inaczej jako oświetlenie boczne, zazwyczaj ma postać lamp lub kinkietów umieszczonych po bokach lustra. Trzeba je dobrze zbalansować, tak aby oświetlały twarz symetrycznie. Można też postawić na lustro z podświetlanymi sekcjami z matowego szkła. Najbardziej świecąca część powinna być zamontowana na wysokości oczu, a jeśli dwie osoby dzielące lustro mają różny wzrost, dobrym rozwiązaniem jest długa pionowa konstrukcja. Świetnie sprawdza się tutaj lampa Glamcor. Dodanie lampy sufitowej na środkowej części sufitu stanowi doskonałe uzupełnienie oświetlenia toaletowego. W tym miejscu trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie warto Trzeba jednak uważać na światła umieszczone tylko nad lustrem, które oświetlają nasze czoło i sprawiają, że przechylamy głowę zbyt wysoko, aby precyzyjnie nanieść makijaż. Kończy się to efektem wręcz

Odpowiednie żarówki

Ciepłe światło o mocy od 75 do 100 watów na stronę zapewnia dobre, równomierne oświetlenie potrzebne do pielęgnacji twarzy. Chociaż w dzisiejszych czasach w większości przypadków źródeł światła chodzi o energooszczędne oświetlenie i żarówki, to jednak jest jedno miejsce, w którym wciąż dominują żarówki tradycyjne. Jeżeli i tam chcemy wprowadzić oszczędności, warto rozważyć zakup profesjonalnej lampy do makijażu, takiej jak wspomniana wcześniej lampa Glamcor. Dodaje ona mnóstwo przydatnych opcji, jeśli chodzi o zarządzanie oświetleniem. Na przykład dimmer, który daje możliwość dostosowania jasności w zależności od potrzeb zmieniających się wraz z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak światło słoneczne.
Lampę Glamcor możesz kupić tutaj: https://kbarth.pl/product-pol-196-Lampa-Glamcor-Elite-2.html.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB