Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn – co warto wiedzieć?

Z opracowań statystycznych wynika, że co drugi mężczyzna po ukończeniu 50 lat zmaga się z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierne wypadanie włosów dotyka jednak osoby w różnym wieku i to zarówno kobiety jak i mężczyzn. Przyczyn zjawiska jest wiele, łysienie mogą powodować choroby, uboga w składniki odżywcze dieta, nadmierny i długotrwały stres oraz predyspozycje genetyczne. Co robić, gdy trudno pogodzić się z tym faktem? 

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn sposobem na łysienie

Mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn to jedna z metod walki z utratą włosów. Potocznie nazywa się ją medycznym tatuażem, jednak daleko jej to tego typowego zdobienia skóry. Mikropigmentacja skóry głowy polega na wprowadzaniu w naskórek, w znacznie płytsze warstwy, niż dzieje się to przy tradycyjnym tatuażu, nieorganicznych pigmentów pozyskiwanych z minerałów. 

Zabieg ma na celu osiągnięcie najbardziej z możliwych naturalnego wyglądu w postaci bardzo krótko przystrzyżonej fryzury. Oglądana z większej odległości ma sprawiać wrażenie fryzury stricte wojskowej, klasycznego „jeżyka”. Stosowane do tej niechirurgicznej i nieinwazyjnej metody pigmenty mineralne są neutralne dla ludzkiego organizmu, dzięki czemu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne. Warto jednak pamiętać, że mikropigmentacja skóry głowy u mężczyzn nie jest metodą leczenia, to sposób na tuszowanie łysiny. Dlatego, jeżeli lekarze są w stanie zdefiniować przyczynę łysienia i potrafią ją leczyć, warto zdecydować się nawet na obie metody jednocześnie. 

Dla kogo mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy oferuje efekt krótko przystrzyżonych włosów, właśnie dlatego zabieg ten kieruje się przede wszystkim do mężczyzn, chociaż nie wyklucza on kobiet. Zabieg przeznaczony dla kobiet wykorzystuje nieco inne pigmenty, które umożliwiają uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu i efektu zagęszczenia włosów, a nie ich zastąpienia. Na zabieg mikropigmentacji skóry mogą zdecydować się osoby cierpiące na:

  • łysienie całkowite
  • łysienie plackowate
  • androgenowe
  • bliznowaciejące
  • łysienie telogenowe
  • łysienie anagenowe

Korzyści z zabiegu mikropigmentacji skóry głowy u mężczyzn

Zabieg mikropigmentacji pozwala odtworzenie linii włosów u osób, u których zaznaczają się już zakola. Jest również skuteczną metodą na ukrycie blizn obecnych w części owłosionej głowy. Stosuje się go także u osób zdecydowanych na przeszczep włosów. Celem zabiegu jest wówczas zwiększenie efektu przeszczepu włosów oraz zmiękczenie linii granicznej pomiędzy otrzymanymi włosami a naturalną linią łączącą oba obszary. Mikropigmentację skóry zaleca się również osobom, które posiadają bardzo rzadkie włosy. Zabieg optycznie zagęści fryzuję i ukryje miejsca bez włosów. 

Po zabiegu mikropigmentacji włosów u mężczyzn

W trakcie zabiegu u pacjentów może powstać niewielka opuchlizna, którą łagodzi się preparatami z panthenolem. Praktycznie na drugi dzień po zabiegu można powrócić do swoich czynności rutynowych. Przez kilka następnych dni będzie złuszczał się delikatnie naskórek. Sam pigment w miarę upływu czasu będzie bladł, dlatego zabieg powtarza się co 1,5 – 3 lata. 

Chcesz pozbyć się problemu wypadających włosów? Skorzystaj z usług świadczonych przez wykwalifikowanych specjalistów w KlinikaSMP.pl

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB