Kolczyki złote – trafiony prezent na różne okazje

Zaręczyny to niewątpliwie jeden z najważniejszym momentów w życiu każdej pary. Deklaracja chęci spędzenia życia u boku ukochanej osoby jest chwilą bardzo uroczystą, której punktem kulminacyjnym jest założenie na palec pierścionka. Pierścionek na zaręczyny nie jest jednak tylko zwykłym prezentem, a symbolem miłości, który po ślubie staje się pamiątką na długie lata. W wielu rodzinach do dziś pielęgnowana jest tradycja przekazywania tego niezwykłego elementu biżuterii kolejnym pokoleniom, co dowodzi jego wyjątkowego i ponadczasowego znaczenia.

Jak wybrać pierścionek na zaręczyny?

Z uwagi na wyjątkowy charakter zaręczyn, wybór idealnego pierścionka dla ukochanej często stanowi niełatwe zadanie. Rolę odgrywa tu nie nie tylko odpowiedni rozmiar, ale mnóstwo innych czynników takich jak kruszec, kształt czy kamień. Najważniejsze jest jednak to, aby wybrany pierścionek na zaręczyny trafił w gust ukochanej, gdyż to ona będzie nosić go na palcu przez cały okres narzeczeństwa. Dlatego przed dokonaniem zakupu najlepiej przyjrzeć się biżuterii przyszłej narzeczonej i dowiedzieć się, o jakim pierścionku marzy. Jeśli planowane oświadczyny mają być niespodzianką, dobrym pomysłem będzie konsultacja z najbliższą przyjaciółką lub nawet mamą ukochanej – bliska jej kobieta z pewnością będzie źródłem trafnych wskazówek co do wyboru odpowiedniego pierścionka na zaręczyny.

Rodzaje pierścionków zaręczynowych

Na rynku można znaleźć mnóstwo rodzajów pierścionków na zaręczyny, różniących się nie tylko kruszcem, z jakiego zostały wykonane. Do wyboru pozostaje również m.in wielkość, barwa i kształt kamienia szlachetnego. Wśród przyszłych narzeczonych od lat niezmiennie dużą popularnością cieszą się złote pierścionki na zaręczyny z diamentem, ale świetnym wyborem może okazać się także szafir, szmaragd czy rubin – każdy z dostępnych na rynku kamieni szlachetnych wyróżnia się wyjątkową barwą i walorami estetycznymi. Jeśli zaś ukochana nie gustuje w złotej biżuterii, warto wziąć pod uwagę pierścionek na zaręczyny wykonany ze srebra lub platyny, ktore to kruszce stanowią doskonałą alternatywę dla klasyki.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka na zaręczyny?

Przed oświadczynami często pojawiaja się obawa, czy pierścionek uda się bez przeszkód wsunąć na palec ukochanej. Niestety, wybór nieodpowiedniego rozmiaru zazwyczaj wiąże się z koniecznością korekty biżuterii, co generuje dodatkowe koszty, dlatego przed zakupem warto upewnić się co do odpowiedniej wielkości. W tym celu najlepiej dyskretnie pożyczyć inny pierścionek z garderoby przyszłej narzeczonej i wybrać się z nim do jubilera, który zdejmie z niego odpowiednią miarę.

Pierścionek na zaręczyny to nie tylko zwykły element biżuterii. To przede wszystkim symbol uczuć mężczyzny do ukochanej kobiety, dlatego warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy na jego zakup, a z pewnością będzie on obiektem zachwytu i sentymentu.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB