Jakie efekty daje Tribulus terrestris?

Wśród wszystkich dostępnych obecnie odżywek, oczywiście tych legalnych, a więc możliwych do kupienia na polskim rynku, w dobrych sklepach z odżywkami i suplementami diety istnieje jeden produkt, który wzbudza bardzo wiele kontrowersji. Chodzi o odżywkę tribulus terrestris – odżywka, która według niektórych wywołuje wiele niekorzystnych skutków ubocznych, podczas gdy inni twierdzą, iż jest to jena z najlepszych odżywek obecnych czasów.

Gdzie jest prawda?

Zacznijmy od tego czym właściwie jest Tribulus i jakie jest jego działanie. W naturze Tribulus czyli tribulus terrestris to nic innego jak roślina pnąca, określana również buzdygankiem naziemnym, występująca przede wszystkim w klimacie umiarkowanym jak i tropikalnym. Nie jest to wiec typowa roślina naszych regionów – zazwyczaj spotyka się ją w Chinach, Indiach, wschodniej Europie, Meksyku i oczywiście Stanach Zjednoczonych. Jej wykorzystywanie ma bardzo długą historię, ale zazwyczaj tam gdzie zauważano jej występowanie, roślina była wykorzystywana do wzmocnienia organizmu, polepszenia samopoczucia jak również zwiększenia libido. Roślinę wykorzystywano leczniczo, ale nie tylko – już od dawna stosowano ją również w celu przyspieszenia przyrostu mięśni.

Nie ma więc powodu by dziwić się, że dzisiaj również stosuje się ja w kulturystyce czy w przypadku osób zajmujących się wieloma innymi dziedzinami sportowymi, przede wszystkim zawodowo.

Działanie tribulus terrestris

Na czym polega fenomen tego produktu?

Wszystko za sprawą wyciągu z tej jednorocznej rośliny, bowiem zawiera on saponiny steroidowe. Od lat wyciąg stosowany jest w medycynie jako idealny sposób na poprawę sprawności fizycznej i seksualnej.

Jednak do popularyzacji tej rośliny wśród sportowców i kulturystów przyczynił się najbardziej jeden z kulturystów amerykańskich, a mianowicie Jeffrey Peterma. Twierdził on, że roślina pobudza przyrost tkanki mięśniowej – nie trzeba było długo czekać, aby znaleźli się chętni do testowania tej teorii na sobie.

Nie ma żadnych danych wskazujących, że nie byłoby to prawdą – według badań roślina rzeczywiście działa i daje bardzo pozytywne efekty w postaci:

  • zwiększenie energii i witalności
  • podniesienie poziomu testosteronu
  • pobudzenie przyrostu masy mięśniowej
  • znakomite działanie jako afrodyzjak
  • działanie uspokajające

Olimp Tribusteron 90
SPRAWDŹ MOC SUPLEMENTU

Dla sportowców i kulturystów oczywiście największe znaczenie mają trzy pierwsze pozycje, ale nikt nie narzeka, jeśli jego możliwości seksualne są przy okazji znacznie lepsze. Oprócz tego tribulus terrestris najprawdopodobniej odpowiada również za prawidłowy poziom cholesterolu i regulację ciśnienia krwi.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB