Jaka odzież jest odpowiednia do treningów CrossFit

CrossFit to zyskujący sobie coraz większą popularność program treningowy, łączący w sobie elementy siłowe, jak i kondycyjne. Najprościej mówiąc podczas takiego niezwykle intensywnego zestawu ćwiczeń, który wykonywany jest bez czasu na przerwę, rozwija się siłę, jak i masę mięśni, wyrabiając jednocześnie rozciągliwość, szybkość i ogólnie pojętą sprawność ruchową. Jaka odzież sprosta takim wyzwaniom? Sprawdź!

CrossFit — sport dla wytrwałych!

ubrania termoaktywne od Extreme HobbyOsoby ćwiczące CrossFit pewnie doskonale zdają sobie sprawę, że chcąc zajmować się właśnie tą dziedziną sportu, nie wystarczą dobre buty. Jest to trening niezwykle wymagający, który przeznaczony jest dla osób wytrwałych i bardzo zdeterminowanych. Jak jednak sprawić, aby każda seria ćwiczeń była bezpieczna i możliwie jak najbardziej komfortowa? Zainwestować w elastyczne i wygodne ubrania termoaktywne, które idealnie sprawdzają się podczas takich właśnie treningów.

CrossFit, a ubrania termoaktywne

Każdy, kto próbował tak intensywnego treningu, wie jak bardzo, można się spocić podczas takiej aktywności, zwykła koszulka bawełniana z pewnością nie jest więc odpowiednim wyborem. Ubrania termiczne umożliwiają natomiast efektywne odprowadzenie potu ze skóry, co sprawia, że nawet po intensywnym wysiłku pozostaje ona sucha.

Kolejną zaletą jest to, że dobrej jakości odzież termiczna jest zazwyczaj bezszwowa, a to oznacza, że mają szansę na idealne dopasowanie się do naszego ciała, zapewniając tym samym maksymalną swobodę ruchów oraz uniemożliwiając powstawanie różnego rodzaju otarć. Nie bez znaczenia jest również fakt, że takie ubrania, m.in. dzięki bezuciskowym ściągaczom zapobiegają zsuwaniu się, co odgrywa kluczową rolę podczas różnego rodzaju wyskoków, których w treningu CrossFit nie brakuje.

Jest jeszcze jedna ważna zaleta, a mianowicie to, że ubrania termoaktywne (np od Extreme Hobby) niwelują zapach potu, ograniczając powstanie nieprzyjemnych zapachów poprzez właściwości bakteriobójcze.

Jeżeli więc chcesz zarówno podczas, jak i po treningu CrossFit czuć się komfortowo i wygodnie, postaw na ubrania termoaktywne!

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB