Jak wybrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?

Problemy z kręgosłupem oraz bóle różnego rodzaju wynikające z nieprawidłowej postawy, przeciążeń lub wad to dolegliwości na które uskarża się praktycznie co 3 człowiek. Nic w tym dziwnego – szybki tryb życia sprzyja zaniedbywaniu swojego zdrowia. W ostatnim czasie wzrasta więc zainteresowanie różnego rodzaju gadżetami, które mają poprawić jakość życia. Popularna stała się między innymi poduszka ortopedyczna.  Zdaniem fizjoterapeutów korzyści z jej stosowania są nieocenione dla osób praktycznie w każdym wieku, a ten prosty element może poprawić higienę snu i wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie. Czy jednak każdy może z powodzeniem stosować poduszkę ortopedyczną i jak wybrać najlepszą z dostępnych na rynku?

Poduszka ortopedyczna dla dorosłych – jakie posiada zalety?

Choć wiele osób zastanawia się nad zakupem poduszki ortopedycznej, tak naprawdę niewiele z nich zdaje sobie sprawę czym powinna taka poduszka się charakteryzować oraz jakie płyną zalety z jej stosowania. Przede wszystkim poduszka ortopedyczna podpiera we właściwy sposób szyję oraz głowę, dzięki czemu przyczynia się do osiągnięcia najbardziej anatomicznej pozycji w trakcie spania i tym samym znacznie odciążą kręgosłup. Rozluźnienie się mięśni szyi oraz karku pozwala nie tylko znacznie poprawić jakość snu, ale również zapobiega przykurczom, bolesnym spięciu mięśni i przez to bezpośrednio wpływa na kondycję kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne polecane są również osobom cierpiącym na migrenę czy zaburzenia snu w przebiegu różnorodnych schorzeń.

Spanie na dobrze dobranej poduszce ortopedycznej sprzyja również zapobieganiu bezdechom sennym oraz minimalizuje nocne chrapanie – to szczególnie dobra wiadomość dla mężczyzn, którzy często borykają się z takimi problemami.

Jak wybrać odpowiednia poduszkę ortopedyczną?

Pierwszym miejscem do którego należy się udać szukając odpowiedniej poduszki ortopedycznej jest profesjonalny sklep medyczny. Coraz więcej sklepów tego typu z powodzeniem prowadzi sprzedaż internetową swoich produktów. Wybierając odpowiedni produkt warto zwrócić jest uwagę przede wszystkim na jakość jej wykonania oraz pokrycie (czyli materiał). Warto jest również zapytać o radę sprzedawcę, który posiada odpowiednia wiedzę i doświadczenie w dobieraniu poduszek ortopedycznych do konkretnych przypadków i preferencji danej osoby. Dobrej jakości profesjonalna poduszka ortopedyczna to z pewnością zakup na wiele lat, a polepszenie komfortu życia i pozbycie się bólu jest warte praktycznie każdej ceny.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB