Jak ćwiczeniami poprawić metabolizm?

Czy można przyspieszyć metabolizm za pomocą ćwiczeń? Pewnie, że tak. Trening i jeszcze raz trening…i nie tylko!

1. Ćwicz intensywnie

Im intensywniej ćwiczysz, tym Twój metabolizm przyspieszy na dłużej. Biegając truchtem spalasz kalorie, ale tempo spalania spada wraz z zakończeniem biegu. Natomiast jeżeli wyciśniesz z siebie tzw. „siódme poty” – biegnąc szybko – zmęczysz i rozgrzejesz organizm, Twój metabolizm nie powróci do poziomu sprzed wysiłku nawet przez kilka godzin. Posiadasz słabą kondycję i nie potrafisz utrzymać intensywnego wysiłku? Nie przejmuj się. Podczas spokojnego, zwykłego treningu, kilka razy daj z siebie tyle, ile możesz – ćwicz z dużym obciążeniem (rower stacjonarny), przyspiesz do sprintu. Łącz różne rodzaje ćwiczeń, dzięki temu zaangażujesz wiele mięśni. Spalanie kalorii wzrośnie nie tylko podczas wysiłku, ale i po jego zakończeniu.

2. Buduj mięśnie

Ćwiczenia z obciążeniem pozytywnie wpływają na budowę masy mięśniowej. Czym mięśni więcej, tym metabolizm szybszy. Mocne mięśnie wpływają pośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej (powodują wzrost spoczynkowej przemiany materii) i przyspieszają tempo jej spalania podczas treningu. Pamiętaj, że każdy dodatkowy kilogram mięśni spali 80 kalorii więcej!

3. Śmiej się

Naukowcy udowodnili, że 10 minut śmiechu może spalić około 40 kcal – podczas śmiechu metabolizm przyspiesza o 20%.

4. Odpoczywaj

Unikaj przetrenowania. Zmęczenie czy brak snu może przyczynić się do spowolnienia metabolizmu. Efektywny odpoczynek wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie Twojego organizmu.

Przedstawione poniżej 3 ćwiczenia pozwolą zbudować tkankę mięśniową, zwiększyć wytrzymałość kości na obciążenia i przyspieszyć metabolizm. Zacznij od 1 serii każdego z omówionych ćwiczeń. Powoli zwiększaj ilość serii, aż dojdziesz do 5. Spalisz wtedy nawet 300 kcal podczas 1 treningu  !!

Ćwiczenie nr 1

Ręce wysuń nad głowę i stań ze złączonymi stopami. Dynamicznie pochyl się jednocześnie dotykając dłoń mi podłogi. Staraj się utrzymać proste plecy i wyprostowane nogi.

Teraz przejdź do pozycji jak przy pompkach.

Nie odrywając dłoni od podłoża energicznie podskocz podkurczając nogi pod klatkę piersiową. Wyprostuj się. Intensywnie powtarzaj to ćwiczenie przez 30 sekund. Zrób 30 – 60 sekund przerwy i wykonaj następną serię.

Ćwiczenie nr 2

Stań ze złączony stopami. Podskocz i wyląduj ustawiając prawą nogę wysunięta do przodu na godzinę 2 i lewą cofniętą do tyłu na godzinę 8. Pamiętaj, aby prawe kolano nie wystawało poza linię stopy. Teraz podskocz ponownie i wyląduj lewą nogą do przodu na godzinę 10 i prawą nogą do tyłu na godzinę 4. Intensywnie ćwicz przez 30 sekund. Przed każdą następną serią zrób 30 – 60 sekund przerwy.

Ćwiczenie nr 3

Ustaw się w pozycji jak do robienia pompek. Nadgarstki ułóż w jednej linii z ramionami. Teraz zegnij nogi i umieść na wysokości bioder. Pięty trzymaj skierowane do góry.

Utrzymując kolana nad podłogą przeskakuj z jednego boku na drugi z przodu do tyłu. Ćwiczenie powtarzaj intensywnie przez 30 sekund – 1 seria. Przed kolejną zrób 30 – 60 sekund przerwy.

Myślę, ze ten zestaw na pewno poprawi Wasz metabolizm!! Powodzenia

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB