Innowacja w dziedzinie prezentacji danych

Chociaż czasami można odnieść wrażenie, że na rynku nowych technologii wymyślono już wszystko, nic bardziej mylnego. Zwłaszcza przemysł komputerowy rozwija się w zawrotnym tempie. W ostatnim czasie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się monitory interaktywne. Cóż to takiego? W największym skrócie można je opisać jako duże ekrany, wielkości mniej więcej telewizorów LCD. Znajdują one zastosowanie w wielu różnych dziedzinach życia, w takich sektorach działalności jak chociażby:

  • szkoły
  • biznes 
  • różnego rodzaju szkolenia, w tym korporacyjne
  • uczelnie

Zastosowania monitorów interaktywnych – edukacja

Niektórzy twierdzą, że monitory interaktywne to tylko nic nieznacząca nowinka, jednak w rzeczywistości bardzo ułatwiają one funkcjonowanie w wielu dziedzinach. Mogą one się okazać bardzo pomocne w trakcie prezentowania danych na lekcjach w szkole. Fakt, że są one dotykowe i multimedialne, z pewnością sprawi, że uczniowie będą bardziej zainteresowani lekcją niż w przypadku, gdy musieliby przez czterdzieści pięć minut wpatrywać się w zwykłą zieloną tablicę. Monitory interaktywne cechują się bardzo wysoką rozdzielczością, dzięki czemu można na nich nie tylko pisać czy prezentować wykresy i schematy, ale także wyświetlać filmy, w jakości niejednokrotnie niewiele niższej niż w sali kinowej.

Monitory a spotkania biznesowe

Oczywiście szkoły i uczelnie to nie jedyne miejsca, w których można natknąć się na monitory interaktywne. Z roku na rok coraz częściej można je spotkać w salach konferencyjnych w wielkich korporacjach czy w siedzibach mniejszych firm. Prezentacje i wykresy z danymi statystycznymi wykorzystywane są wszak nie tylko w czasie lekcji, ale również w kontaktach biznesowych. Z pewnością duże ułatwienie w obsłudze monitorów interaktywnych stanowi fakt, że są one dotykowe oraz że bardzo szybko, niemalże w ciągu ułamków sekund, reagują na polecenia.

Zestaw do obsługi monitora interaktywnego

Tak naprawdę monitor interaktywny stanowi jedynie część zestawu potrzebnego do pokazywania obrazów na ekranie. Składa się on z kilku części. Najważniejszą z nich stanowi oczywiście tablica z ekranem. Niegdyś bardzo istotnym elementem tablic interaktywnych był także projektor służący do wyświetlania treści na ekranie. Dzisiaj jednak używanie projektora to już relikt przeszłości. Do obsługi monitora interaktywnego tak naprawdę nie jest potrzebne nic więcej oprócz komputera, stacjonarnego bądź laptopa, z zainstalowaną aplikacją pomagającą w zarządzaniu monitorem. 

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB