Frisbee – czy warto kupić?

Spotykana w parkach, na plażach, a także miejskich działkach. Gra we frisbee, bo o niej mowa, to ciesząca się ogromną popularnością zabawa, polegająca na rzucaniu kolorowym dyskiem. Idealna dla dzieci, dorosłych, a nawet psów! 

Kilka słów o frisbee…

Frisbee to gra, której celem jest rzucenie płaskim, plastikowym krążkiem. Wbrew ogólnym przekonaniom, nie jest wyłącznie elementem zabawy z czworonogiem, za to świetną rozrywką dla całej rodziny, zarówno w wodzie, jak i ogrodzie. 

Dlaczego warto grać we frisbee?

Frisbee to znana i lubiana gra, której popularność z roku na rok stale rośnie. Dzieje się tak z powodu licznych zalet, do których niewątpliwie można zaliczyć brak specjalnych umiejętności. Tak, gra we frisbee nie nakłada na zawodników żadnych wymagań technicznych. Dlatego w rozrywce mogą brać udział wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Co więcej, to sport, który nie sprzyja powstawaniu kontuzji czy urazów, dzięki czemu jeszcze bardziej cieszy się popularnością. Nie wspominając o tym, że można go zabrać w dosłownie każde miejsce, ponieważ zmieści się nawet do damskiej torebki. 

Podkreślenia wymaga też fakt, że frisbee nie jest aktywnością fizyczną wymagającą sporych nakładów finansowych. Najprostsze krążki można zakupić już za blisko 20 złotych! A jeśli dołożymy do tego umiejętność kształtowania pracy zespołowej poprzez zdrową rywalizację, uzyskujemy sport, który powinien porwać miliony osób. 

Jak grać?

Frisbee nie ma nic wspólnego z monotonnością! Jest bowiem wiele odmian tej gry, dzięki czemu jeszcze bardziej przybiera na atrakcyjności. Pierwszą z nich jest Ultimate Frisbee, czyli innymi słowy aktywność łącząca elementy piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i rugby. Z jednej strony jest bardzo dynamiczna i wymaga od graczy dużej zręczności i szybkości, z drugiej natomiast posiada proste zasady gry, które czynią ją łatwą do opanowania – dla wszystkich, bez wyjątku. 

Kolejną odmianą jest Freestyle Frisbee, która najogólniej mówiąc, opiera się na szeroko pojętej improwizacji. Gracz bowiem wykonuje różne rzuty oraz triki, przez co prezentuje się wyjątkowo okazale. 

Trzecią i ostatnią odmianą (choć równie często spotykaną) jest Dog Frisbee. To zabawa, która z pewnością znana jest każdemu właścicielowi czworonoga. Polega bowiem na wykonywaniu rzutów dyskiem przez człowieka i łapaniem przez pupila. Nie ma jednak nic wspólnego z klasycznym aportowaniem, ponieważ w dog frisbee liczy się precyzja rzutów oraz umiejętność nawiązania relacji z psem. 

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB