Dlaczego warto spróbować biegać?

Kiedyś nie mogłam pojąć jak można biegać. Dlaczego ludzie uprawiają jogging? Przecież to takie nudne. Biegniesz nie wiadomo po co i na dodatek bez celu. Na moim osiedlu zawsze po zmroku można było spotkać Pana około 40-50 lat, który biegał. Widząc go myślałam, „Boże! Dlaczego? Jest tyle innych fajniejszych aktywności. Gdzie on tak biegnie??”. Biegał jednym tempem, raczej wolniej, zawsze po asfalcie, zimą w dresach, latem w krótkich spodenkach zlany potem.

I tak myślałam dopóki nie wiem kiedy i już nie pamiętam dlaczego sama spróbowałam. Doznałam olśnienia, że jogging też może być całkiem spoko. Aż w końcu tak się w to wkręciłam, że przed szkoła wstawałam o 6.00 żeby pobiegać i zdążyć na 8.00 na pierwszą lekcję. Zawsze po takim treningu miałam dwa razy więcej energii i siły! Znajomi pytali się mnie czemu ja się tak męczę. Dla mnie to była sama radość i przyjemność. Owszem nie chciało mi się zebrać z łóżka, ale zawsze jak sobie pomyślałam jaka jestem zadowolona po taki treningu, to wstawałam w 3 sekundy.

Już się wyleczyłam z tak wczesnego wstawania, ale muszę przyznać, że bieganie niesamowicie mnie odstresowuje, zwiększa kondycje, która z każdym przebiegniętym kilometrem jest o niebo lepsza.

W ostatnich miesiącach nie biegałam, ale myślę, że za niedługo się skuszę. Ostatnim razem biegałam tej jesieni. Pamiętajcie o dobrym obuwiu. O tym, aby nie biegać po krawężnikach (są bardzo twarde i źle to wpływa na nasze stawy). Lepiej wybierzcie asfalt czy udreptaną ścieżkę. Ważne jest tempo, w jakim biegamy. Najlepiej jak to będzie lekki trucht. Czasem możemy przyspieszyć, aby następnie zwolnić. Bieganie staje się wtedy bardziej intensywniejsze i spalamy duże ilości kalorii. Sami spróbujcie jak to poprawia nastrój i niweluje stresy z całego dnia.

I jeszcze jedno. Jak będziecie biegać nie przestraszcie się, że nagle inny biegać dołącza do was. To normalne. Ja się za pierwszym razem przestraszyłam Pana który tak zrobił i pobiegłam sprintem, ale do domu 🙂

 

Jak poprawnie biegać

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB