Depilacja laserowa – sposób na gładkie ciało

Każda kobieta pragnie mieć gładkie, piękne ciało, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy jest ono najbardziej odkrywane. Niestety powszechne metody nie zawsze się sprawdzają. A nawet gdyby – to włoski odrastają bardzo szybko, często gęstsze i ciemniejsze. Tradycyjne golenie może również boleśnie podrażnić wrażliwą skórę a nawet ją uczulić, co nie jest zbyt przyjemnym doświadczeniem. Ratunek można znaleźć w coraz popularniejszej depilacji laserowej.

Praktycznie w każdym większym mieście można zapisać się na tego typu zabiegi. Depilacja laserowa w Rzeszowie jest już oferowana w większości atrakcyjnych salonów kosmetycznych, jak chociażby w Pracowni Wdzięku i Urody oferującej usuwanie zbędnego owłosienia medycznym laserem diodowym, który sprawdzi się nawet przy bardzo jasnych włosach, z którymi nie dają sobie rady tradycyjne lasery do depilacji. Kolejnym fantastycznym miejscem parającym się depilacją laserową jest Royal Beauty, która oferuje bardzo skuteczne metody laserowego usuwania owłosienia z delikatnych partii twarzy.

Czym właściwie jest laserowe usuwanie owłosienia? Depilacja tą metodą polega na użyciu energii pochodzącej od światła lasera, który ma na celu uszkodzenie mieszka włosowego oraz komórek macierzystych odpowiadających za powstawanie nowych włosów. Energia światła zostaje przekształcona w energię cieplną, docierając aż do mieszka. Tym samym zostaje on przegrzany i zniszczony, powodując zablokowanie ujścia – a tym samym wzrost nowego włosa. Włos dzięki zabiegowi zostaje oderwany od cebulki, wypadając w ciągu najbliższych dni w zupełnie naturalny sposób.

Oczywiście każdy zabieg należy mocno przemyśleć i skonsultować z lekarzem. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu depilacji laserowej są:

 • opalona skóra (zwłaszcza „świeża” opalenizna),
 • stosowanie samoopalaczy, bronzerów,
 • przyjmowanie leków światłoczułych (które mogą powodować niepożądane reakcje skóry),
 • ciąża,
 • nowotwory,
 • infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze – w miejscu wykonywania zabiegu).

Jak przed każdym zabiegiem kosmetycznym, również i do tego należy się odpowiednio przygotować. Warto:

 • w przypadku stosowania samoopalaczy lub bronzerów zrezygnować z nich na co najmniej pół roku przed planowanym zabiegiem,
 • na co najmniej pół roku przed depilacją laserową zrezygnować z opalania (w tym również w solarium),
 • na co najmniej pół roku przed zabiegiem zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami (pochodnymi witaminy A, spotykanymi zwłaszcza w kuracji leczenia trądziku),
 • na około trzy tygodnie przed zabiegiem zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
 • na około miesiąc przed zabiegiem zaprzestać depilacji miejsc przeznaczonych do depilacji laserowej,
 • na dwa dni przed zabiegiem odstawić leki uwrażliwiające na światło, w tym także zioła.

Na tym etapie rozwoju depilacji laserowej, metodę tą można zastosować na każdy skrawek ciała – zarówno na twarz, nogi i ręce, jak i delikatne pachy czy wrażliwe okolice bikini. Aby zabieg przyniósł pożądane rezultaty, należy powtórzyć go 3-4 razy na wybraną partię ciała. Należy podkreślić, że depilacja laserowa – przeprowadzona prawidłowo – jest zabiegiem jak najbardziej bezpiecznym, nie powodującym żadnych następstw. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się drobne zaczerwienienie, które powinno zniknąć w ciągu kilku godzin od zabiegu. W tym czasie należy unikać gorących kąpieli, zrezygnować z sauny oraz mocnych, drażniących kosmetyków. Również do dwóch tygodni należy unikać opalania miejsc wydepilowanych, dodatkowo stosując kremy z filtrem przeciwsłonecznym w razie możliwego kontaktu ze słońcem.

Czy warto? Choć ceny są dość wysokie to zdecydowanie tak, jeżeli ma to poprawić komfort zarówno psychiczny, jak i fizyczny, co przecież jest bardzo ważne dla każdej dbającej o siebie kobiety.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB