Czy części do pilarek Husqvarna to duży wydatek?

Pilarki Husqvarna od dawna uznawane są za jedne z lepszych pilarek na rynku. Cenione przede wszystkim za trwałość i łatwą obsługę, wybierane są nie tylko przez profesjonalistów, ale i amatorów, którzy potrzebują pilarki tylko od czasu do czasu. Są jednak osoby uznające, że części do tych świetnych pilarek są drogie. Czy tak jest w rzeczywistości? 

Jakość ma swoją cenę 

Odpowiadając na to pytanie, warto rozpocząć od kilku słów na temat firmy i oferowanych przez nią pilarek. Nie bez powodu, od lat, uznawane są jako jedne z najlepszych na rynku. Wśród pilarek mniej znanych producentów, a szczególnie wśród mało znanych pilarek produkcji chińskiej, wyróżniają się jakością i trwałością. Owszem, cena niektórych części do pilarek Husqvarna może być prawie równa cenie tanich chińskich pilarek, bardziej jednak można to oceniać jako zaletę, a nie wadę. Każdy, kto próbował ciąć drewno pilarką Husqvarna i tanią pilarką z marketu, wie, że różnica na korzyści pilarek Husqvarna jest wręcz kolosalna. Pracuje się nimi wygodniej, łatwiej i bezpieczniej. Części do pilarek „z marketu” często są tańsze, jednak te pilarki szybciej ulegają awariom, więc wymagają częstszych zakupów części zamiennych co oczywiście zwiększa wydatki konieczne do utrzymania pilarki w pełnej sprawności. Warto także pamiętać, że awaria pilarki to usterka z która nie każdy sobie poradzi, czasem trzeba oddać ją do serwisu, a więc konieczne są dodatkowe wydatki na koszty naprawy. Awaria pilarki to też przestój w pracy, niekiedy konieczność wypożyczenia innej pilarki, by móc swoją pracę dokończyć w terminie, co także potęguje koszty. Biorąc to wszystko pod uwagę, szybko można dojść do wniosku, że części do pilarek Husqvarna w przeliczeniu są wręcz tanie. Nie kupuje się ich tak często, zaś raz kupione i założone do pilarki, gwarantują długi czas sprawnej, bezawaryjnej pracy tego sprzętu. 

Miejsce zakupu części ma znaczenie 

Oczywiście tak jak każdy produkt dostępny w handlu i części do pilarek Husqvarna są oferowane w różnych cenach. Nie można też powiedzieć, że najdroższe są w autoryzowanych serwisach. Często jest wręcz przeciwnie, bowiem autoryzowany serwis musi działać zgodnie z polityką firmy. Planując zakup części i nie chcąc wydać na nie zbyt wiele, warto porównać ceny w kilku miejscach. Miejsc w których można zakupić części do pilarek Husqvarna jest niemało. W zasadzie w każdym mieście można bez problemu kupić części do dowolnych modeli pilarek tej firmy. Ciekawą opcją jest też zakup części przez Internet. Nierzadko są dużo tańsze niż w sklepach klasycznych. Dużym plusem tej formy zakupu jest też możliwość zakupu o każdej porze dnia i nocy. Z domu czy firmy można zamówić dowolną część przez Internet, podać adres dostawy i oczekiwać na kuriera z przesyłką. 

Podsumowując

Ci, którzy posiadają pilarki Husqvarna, nie powinni obawiać się, że zakup części będzie dużym wydatkiem. Pilarki są świetnej jakości, więc okazji do zakupu części będzie mniej niż w przypadku posiadania pilarki mało znanej firmy. Części nie kosztują aż tak wiele, oferowane są w różnych miejscach, więc można poszukać, porównać ceny i kupować korzystnie. Osoby planujące zakup pilarki tej marki, nie powinny więc obawiać się dużych wydatków, koniecznych by utrzymać sprzęt w pełnej sprawności. Warto się o tym przekonać. 

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB