Co to jest dieta pudełkowa?

Słyszałeś o diecie pudełkowej? Brzmi dla ciebie ciekawie, ale nie wiesz do końca co to takiego? Chętnie wyjaśnimy tę zagadkę i tajemniczo brzmiącą nazwę. Dieta pudełkowa to catering z dostawą do domu. Jednak nie są to typowe obiady zapakowane do styropianowego pudełka. Dieta pudełkowa to kompletne posiłki na cały dzień, uwzględniające twoje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne. Porcje dla każdego klienta są starannie ważone, tak by zapewnić mu tyle kalorii, ile jego organizm potrzebuje by schudnąć i zachować deficyt kaloryczny.

Kto zapewnia dietę pudełkową?

Dietę pudełkową można zamówić w specjalistycznych firmach cateringowych, specjalizujących się w jedzeniu dla osób, które bardzo uważają na to, co mają w swoim jadłospisie. Firmy cateringowe mają w swoich ofertach różne plany żywieniowe udostępniane w formie abonamentu na cały miesiąc lub dwa tygodnie. Może to być 1600 kcal, 2000 kcal lub każda inna wartość, określona przez klienta. Aby zacząć korzystać z diety pudełkowej, należy wybrać firmę, która ci odpowiada pod względem cenowym i sprawdzić jej menu. Zapisanie się do grona klientów zwykle odbywa się online lub telefonicznie i wiąże się z wniesieniem opłaty z góry. Jeżeli chodzi o finanse na pokrycie takich wydatków, to z powodzeniem wystarczy na to chwilówka bez BIK, dzięki której być może uda ci się schudnąć.

Jak dostarczana jest dieta pudełkowa?

To co najciekawsze w diecie pudełkowej, to sposób jej dostarczania do klienta. Jeśli ciekawi cię w jaki sposób się to odbywa, to każdego dnia, wczesnym rankiem pracownik firmy cateringowej wykonuje objazd po adresach, które klienci podali jako miejsce dostarczania jedzenia. Zostawia on papierowe torby wypełnione plastikowymi, hermetycznie zamykanymi pudełkami prosto pod drzwi. Tak przygotowane i dostarczone jedzenie wymaga jedynie podgrzania w kuchence mikrofalowej. Aby było to bezpieczne, pozostaje jedynie odkleić folię termozgrzewalną z góry i umieścić pudełko z jedzeniem w kuchence na tacce obrotowej.

Dla kogo dieta pudełkowa?

Wbrew pozorom dieta pudełkowa może być zamawiana nie tylko przez sportowców i osoby odchudzające się, ale przez każdego kto nie ma czasu na samodzielne gotowanie lub osobom, które chcą doświadczyć nowych smaków i pragną żyć wygodniej. Dieta pudełkowa może obejmować od 2 do nawet 5 posiłków dziennie, zdejmując z naszych barków konieczność samodzielnego gotowania jedzenia i robienia zakupów spożywczych.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB