Co musisz wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę z Windsurfingiem?

Windsurfing to piękny sport, łączący lato i piękną pogodę z wypoczynkiem nad morzem. Z tej racji, coraz więcej osób przekonuje się do tego typu aktywności. Bez względu na to czy męczy nas ciągłe opalanie się na plaży czy poczuliśmy silne pragnienie spróbowania czegoś nowego, warto zaznajomić się z podstawami tego sportu. Dzisiaj odpowiemy na co zwrócić uwagę, oraz jak przyjemnie i bezboleśnie rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem.

Ciężkie początki… Czy aby na pewno?

Nikt nie ma wątpliwości, że windsurfing jest pięknym sportem. Widok profesjonalisty tańczącego na falach może przyprawić o zawrót głowy nie jednego obserwatora. Zarazem, może on wzbudzić wrażenie, że trzeba mieć wielki talent, oraz tysiące godzin spędzonych na nauce techniki. Choć tkwi w tym ziarno prawdy, windsurfing wcale nie jest taki trudny! Będąc początkującym windsurferem, nie warto rzucać się na duże fale i w dodatku przy silnym wietrze. Prawdą jest, że w dalszych etapach, silny wiatr i duże fale są konieczne, aby móc pokusić się o jeszcze ciekawsze triki. Jednak w parze z tym idzie większy stopień trudności, co na początku przygody z tym sportem, jest nam zbędne. Rozpoczynając swoją przygodę z windsurfingiem, ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego miejsca. Przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak głębokość wody, zaludnienie wybranego obszaru czy infrastrukturę która go otacza. Wybór odpowiedniego miejsca jest połową sukcesu.

Czym kierować się przy wyborze sprzętu?

Odpowiednio dobrany sprzęt, znacząco ułatwi nam stawianie pierwszych kroków w windsurfingu. Deska, najlepiej gdyby była przystosowana do freestylu. Tego typu deski są o wiele stabilniejsze od innych desek, za sprawą możliwości ustawienia mocowania nóg blisko osi, oraz posiadania podciętego tyłu i mocno zaokrąglonych burt. Te cechy znacząco ułatwią nam stawianie pierwszych kroków w windsurfingu. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego żagla. Dla początkujących, najlepszym wyborem będzie również żagiel do freestylu. Żagiel ten jest o wiele bardziej sterowny, oraz posiada wysoko umieszczony bom, co poprawi naszą pozycję na desce i ułatwi nam naukę. Wybierając sprzęt innego typu, przeznaczony dla zawodowców, nie tylko narazimy się na wysokie koszty zakupu, ale także utrudnimy sobie stawianie naszych pierwszych kroków w tym sporcie. Taki sprzęt nie będzie dla nas odpowiedni, dlatego warto w celu zakupu udać się do specjalistycznego sklepu, zajmującego się windsurfingiem, aby osoba znająca się na rzeczy, pomogła nam w wyborze.

Czy nie jestem za stary na to?

Nie, nie jesteś. Prawdą jest, że większość zawodowych windsurferów, zaczynało swoją karierę w wieku 4 lat, jednak jest również mnóstwo sportowców, którzy zaczynali po czterdziestce, a zadziwiają swoimi umiejętnościami nie jedną młodszą osobę. Windsurfing jest więc sportem dla każdego, bez względu na wiek!

Podsumowując, rozpoczynając swoją przygodę z windsurfingiem powinniśmy wybrać odpowiednie miejsce oraz odpowiedni sprzęt. Warto w tym celu zasięgnąć porad specjalisty. Gdy Wybierzemy te dwie rzeczy, świat wodnych sportów stoi dla nas otworem!

Sprzęt niezbędny do windsurfingu znajdziesz w sklepie Easy Surf. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB