Buty na siłownie – podnoszenie ciężarów

Jesteś częstym bywalcem na siłowni? Twoim głównym zadaniem jest progresowanie ciężarami, które towarzyszą Ci między innymi w przysiadzie? Jeśli poszukujesz sposobu na lepszą mobilność, która ta z kolei zapewni Ci zwiększanie ciężaru oraz bezpieczniejszy trening na siłowni, koniecznie zaopatrz się w specjalne buty do siadów. Czym się wyróżniają spośród innych treningowych butów oraz dlaczego warto w nie zainwestować?

To nie wymysł, ale fakty

Słysząc o kolejnych cudownych butach, które mają polepszyć jakość naszego treningu często powątpiewam w ich funkcjonalność. Producenci nie tylko obuwia sportowego, ale związani z branżą fitness często obiecują nam gruszki na wierzbie. Czy buty przeznaczone specjalnie do przysiadów nie są kolejną ściemą, która pozwoli jedynie zarobić producentowi tego typu obuwia? Okazuje się, że nie. Część z oferowanych butów przez takie marki jak New Balance buty damskie oraz męskie, czy inne pod szyldem znanej marki sportowej oferują naprawdę porządne buty do treningu siłowego. Jak zatem wyglądają buty, które pozwolą nam uzyskać lepszą przyczepność naszych stóp podczas wykonywania przysiadów?

Podniesiona pięta

Buty, które są specjalnie przeznaczone do treningów siłowych posiadają w swojej budowie grubszą podeszwę w odcinku naszej pięty. Jak domyślacie się już, specjalnie podniesiona podeszwa ma za zadanie utrzymać nasze pięty, bez odrywania ich od podłoża. Idąc za tym nie musimy obawiać się, że cały ciężar przesunie się nam na palce, uszkadzając przy tym nasze kolana. Wnioskując, buty ze specjalnym przeznaczeniem do przysiadów pozwolą nam na skupienie się na podnoszeniu coraz większych ciężarów, bez możliwości kontuzji.

Twarda, gładka podeszwa

Jeśli nie decydujesz się na treningi na boso, które aktualnie są najbardziej ekonomicznym sposobem na mobilność podczas przysiadów, buty z twardą podeszwą to konieczność, na którą musisz się zdecydować. Twardy materiał podeszwy zapewni Ci, że stopa nie będzie wyginać się na prawo i lewo, a jej gładka powierzchnia będzie w całości przyczepiać stopy do podłoża.

Z butami do przysiadów można więcej

Aby wykonać głębszy przysiad z utrzymaniem odpowiedniej równowagi, osoby które trenują nie od dziś wiedzą, że trzeba się trochę namęczyć. Buty do przysiadów, które posiadają wszystkie powyżej wymienione cechy pozwolą na zwiększenie dźwiganych ciężarów, ale i również na głębsze, pełniejsze przysiady. Z tego względu jeśli interesuje Cię profesjonalne podejście do dźwigania, New Balance buty damskie czy też dla panów z odpowiednią podeszwą, będą niezbędnikiem na kolejnych treningach siłowych.

Bogatą ofertę butów damskich stworzonych przez New Balance znaleźć można na stronie: https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Damskie_New-Balance-1206.html

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB