Aloes w pielęgnacji skóry

Aloes od wieków był stosowany przez kobiety jako naturalny środek pielęgnacyjny, liście tej dobroczynnej rośliny służyły naszym babciom do łagodzenia podrażnień skóry. W dzisiejszych czasach już nie musimy samodzielnie hodować aloesu, kosmetyki posiadające ten składnik w swoim składzie są powszechnie dostępne i bardzo popularne.

 Preparaty dla każdego rodzaju skóry

W drogeriach oraz sklepach można znaleźć różnego rodzaju kosmetyki z aloesem, które polecane są do codziennej pielęgnacji skóry suchej, tłustej, mieszanej oraz wrażliwej. Roślina ta jest doskonałym źródłem takich składników jak polipeptydy, glikoproteiny, aminokwasy, polisacharydy, witaminy i mikroelementy – każdy z nich ma zbawienny wpływ na kondycję naszej cery. Polisacharydy oraz glikoprotein naturalnie występują w skórze człowieka, będąc swego rodzaju spoiwem między komórkami, przyśpieszającym regenerację naskórka, i działaniu przeciwzapalnym, zmiękczającym oraz łagodzącym. Polisacharydy biorą też czynny udział w wiązaniu wody w naskórku, dzięki czemu zapobiegają przesuszaniu się naszej cery. Jednak nie działają one tylko na powierzchni, stosowane regularnie przedostają się do głębszych warstw skóry i biorą czynny udział w tworzeniu się włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra zachowuje młody i zdrowy wygląd na dłużej. Z tego powodu kosmetyki z aloesem mają działanie przeciwzmarszczkowe i polecane są osobom w starszym wieku.

Rodzaje kosmetyków z aloe vera

W pielęgnacji twarzy kluczową rolę odgrywa jej dokładne oczyszczanie, w tym celu warto stosować specjalne mleczka z aloe vera, które naniesione na skórę pozwalają usunąć pozostałości makijażu oraz wszelkie zanieczyszczenia, które mogły pojawić się przez cały dzień. Bardzo popularne są też kosmetyki po opalaniu, których głównym składnikiem jest aloes, naniesione na podrażnioną słońcem skórę nie tylko ją nawilżają, ale też wzmacniają i zapobiegają starzeniu się. Osoby posiadające skórę wrażliwą chętnie sięgają również po antyperspiranty wzbogacone aloesem, które z jednej strony tamują wydzielanie się potu, z drugiej zaś nie powodują podrażnień na delikatnej skórze pach. Kosmetyki z aloesem polecane są do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w drogeriach bez problemu znajdziemy kremy na dzień oraz na noc, których głównym składnikiem czynnym jest właśnie aloe vera.

Dodaj komentarz

Znajdź nas na FB