Czym jest aloes?
Aloes to żel z liści roślin aloesu. Używany od tysięcy lat do gojenia i zmiękczania skóry dziś wraca do łask w postaci wielu produktów takich jak żele, maści czy napoje. Najczęściej pojawiając się w licznych drogeriach i sklepach internetowych. Aloes od dawna jest również ludową metodą leczenia wielu dolegliwości, w tym zaparć i chorób skóry. Ale na tym właściwości się nie kończą! Współczesne badania nad korzyściami aloesu są bardzo różne i obszerne, a niektóre dowody wskazują, że może on powodować raka u zwierząt laboratoryjnych. Nie ma żywności zawierającej aloes, dlatego należy go przyjmować w postaci suplementu lub specjalnego napoju.
Niektóre formy aloesu są bezpieczniejsze niż inne i odradza się jego przewlekłe stosowanie. Zastosowania aloesu są także bardzo szerokie. Badania potwierdzają starożytne stosowanie miejscowego aloesu jako leczenia skóry, przynajmniej w określonych schorzeniach. Badania wykazały, że żel aloesowy może być skuteczny w leczeniu chorób skóry.
W czym może pomóc aloes?
Aloes może być przydatny jeśli chodzi o leczenie łuszczycy, łojotoku, łupieżu bądź oparzeń. Przydaje się także podczas otarć skóry i przy opryszczce. Istnieją również mocne dowody, że aloes do picia jest także środkiem detoksykującym. W rzeczywistości sok z aloesu był kiedyś sprzedawany w dostępnych bez recepty lekach na różne schorzenia. Żele z aloesu mogą także obniżyć poziom glukozy we krwi u osób z cukrzycą. Może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Wyniki badań aloesu pod kątem innych schorzeń są mniej jasne. Ile aloesu należy używać, aby osiągnąć zadowalające efekty Czy jest on bezpieczny dla naszego organizmu? Kremy i żele z aloesem różnią się dawką. Niektóre kremy na drobne oparzenia zawierają tylko 0,5% aloesu. Inne stosowane w łuszczycy mogą zawierać aż 70% aloesu. Jako suplement doustny aloes nie ma ustalonej dawki. W przypadku zaparć niektórzy używają 100-200 miligramów soku z aloesu – lub 50 miligramów ekstraktu z aloesu. W chorobach takich jak cukrzyca najczęściej wystarczy jedna łyżka żelu aloesowego dziennie. Warto przed jakąkolwiek suplementację zgłosić się do lekarza, który będzie w stanie ocenić, jak powinna wyglądać prawidłowa dawka.
Aloes to gatunek roślin o wielu zastosowaniach leczniczych i żywieniowych. Roślina ma zielone, żelowe liście. Wiele osób używa żelu do leczenia oparzeń i ran, jest również dostępny w postaci soku. Sok z aloesu jest popularnym wyborem w wielu kawiarniach ze zdrową żywnością i sklepach ze zdrową żywnością. Z tego artykułu dowiedziałeś się o potencjalnych korzyściach płynących z picia soku z aloesu i możliwych skutkach ubocznych. Zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonych źródeł oferujących aloes do picia. Będzie to gwarancją odpowiedniej pracy wykonanej na rzecz własnego zdrowia. W przypadku większych problemów ze zdrowiem zaleca się posiłkowanie się aloesem, ale oparcie leczenia o skuteczniejsze produkty takie jak antybiotyki. Korzyści z soku z aloesu mogą obejmować wiele kwestii. Warto jest zaznajomić się z każdą z nich i wypróbować.